CHORE-TIME

Chore-Time Poultry Production Systems (PPS) şirketi ABD ve Kanada'da kümes hayvanı yetiştirme tesislerinde (temel olarak etlik tavuk ve hindiler yetiştiriciliği için) kullanılan ekipmanların tasarımını, üretimini ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

Chore-Time PPS bir Berkshire Hathaway şirketi olan CTB'nin alt şirketidir. Chore-Time PPS ürünlerini kalite ve güvenilirlik faktörlerine odaklanarak tasarlamakta ve üretmektedir. Ürünlerimizi 300,000 ft² (27,871 metrekare) büyüklüğündeki ana yerleşkemiz ve diğer CBT tesislerinde üretiyor olmamız sayesinde, ürünlerimizin kalitesini yazılım ve kontrol aşamasından besleme silolarına, besleme sistemlerinden sulama birimlerine ve havalandırma sistemlerine dek tüm süreçlerde ve diğer tüm üretim hatlarında dikkatli bir şekilde izleyebilmekteyiz.

Ürünlerimizi 100,000 ft² (9,290 metrekare) büyüklüğündeki depomuzdan sevk ediyoruz ve şirketimize özel kendi araştırma ve geliştirme ekibimizle beraber test laboratuvarımız da mevcuttur. Chore-Time 1952'den bu yana Yenilikçi Liderlik (Leadership through Innovation®) odaklı küresel bir kümes hayvanı yetiştirme sistemleri tasarımı ve üretimi lideri olarak yoluna devam etmektedir.

Yenilikçilik geçmişimizde çok önemli ilkler bulunmaktadır:

• Kolay zemin temizliği için ilk asılı kümes temizlik ekipmanları
• Yem beslemesi için ilk "açık heliks" (çekirdeksiz) auger
• İlk otomatik turlu, tava tipi kümes hayvanı yemleyicisi
• Kümes binalarının çevresel kontrolü amacı ile mekanik girişleri olan teknoloji harikası bir otomatik havalandırma sisteminin geliştirilmesi