RILEY

Riley Equipment, Inc., şirketi CTB. Inc. şirketinin alt şirketidir ve işleme makineleri ile dökme malzeme elleçleme ekipmanlarının tercih edilen bir tasarımcısı ve üreticisidir. Tahıl, gübre, tohum ve agrega&madencilik pazarları için 40'tan fazla ülkede hizmet vermekte olan şirket müşteriye özel gerekliliklere cevap verebilen ekipmanları tasarlama ve üretme konusunda uzmanlaşmıştır. Standart ürün hatlarımızın sunabileceklerinin çok üzerinde ürünler yaratması ile tanınan şirket tüm üretimini 110,000 ft² (10,219 metrekare) büyüklüğündeki kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Katı kalite kontrolleri sayesinde üretimler amacına uygun ve sahada sorunsuz makineler olarak ortaya çıkmaktadır.

Geniş ürün yelpazemizde kovalı asansörler, zincirli konveyörler (yatay, eğimli ve diket), vidalı/helezonik konveyörler ve dağıtıcılar, valfler ve boşaltma çıkışları gibi ilgili tüm ürün aksesuarları bulunmaktadır. Kapasite 500 bu/s (12.7 mt/s ila 60,000 bu/s (1524 mt/s) arasında değişmektedir. Riley Equipment 1978 senesinde kurulmuştur. 2013 yılında Riley Equipment; tahılların korunması, kümes hayvanları, domuz ve yumurta üretimi, kümes hayvanları işlenmesi ve diğer çeşitli binek hayvanları sistemleri ve endüstriyel uygulamalara dönük sistem ve çözümlerin tasarımında, üretiminde ve pazarlanmasında küresel lider konumundaki CTB. Inc. şirketinin bir parçası haline gelmiştir.

Riley'nin yan şirketleri arasında, diğerlerinin yanı sıra, Brock Grain Systems, LeMar Industries, Riley Equipment ve Grain Reclaim bulunmaktadır. Brock Grain Systems tahıl havalandırma ve kurutma sistemleri ile tahıl ve endüstriyel silolarının ve konveyörlerinin lider bir üreticisidir. LeMar Industries tahıl, gübre, tohum, yem, agrega&madencilik ve bir dizi sınai segment için hizmet veren lider bir tasarım ve üretim birimidir. Midwest Bearing lider bir yatak ve güç aktarım parçaları tedarikçisidir; son olarak da Grain Reclaim en hızlı ve güvenilir tahıl toplama araçlarını piyasaya sunmaktadır. Riley Equipment halihazırda Birleşik Devletler'de ve dünyanın tüm büyük bölgelerinde kurulumlara sahiptir. Bayiler hem Amerika içinde hem de dışında mevcuttur. Müşteri memnuniyeti her zaman için birinci önceliğimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir.